Co řeší instalatéři v rámci pohotovosti
Přesvědčili jste se někdy na vlastní kůži, jaké to je, když vás rozbolí zub, a nemáte zrovna možnost dojet nikam na pohotovost? Nestává se to sice často, ale například horolezci, kteří absolvují náročný výstup v Himálajích, žádnou takovou možnost ani nemají, a pokud se jim něco podobného přihodí, musí si poradit sami. Jenže s bolavým zubem si v podstatě sami nikdy neporadíte, pokud se jedná například o vleklý zánět, kde hrozí i napadení kosti dásní a další až život ohrožující komplikace.
Tímto jsme vám pouze chtěli naznačit, jak zásadní je mít při ruce někoho, kdo přispěchá na pomoc, pokud se ocitneme v krajní nouzi, z níž neznáme únikovou cestu. A do krajní nouze se může dostat vaše domácnost poměrně snadno:
Ucpe se toaleta – máte-li jediný záchod v bytě či v domě a dojde k zanesení odpadu tak, že odpadní voda z mísy neodtéká a nedá se to prorazit ani gumovým zvonem, zavoláte instalatéry pohotovost. Ti dorazí třeba na Nový rok v poledne a vytrhnou vám pomyslný trn z paty. Jen si představte, kdyby žádný instalatérský havarijní servis neexistoval, co byste si počali?
Praskne topení – pár dnů poté, co se vyřeší problém se zaneseným odpadem či kanalizací, vám praskne radiátor v obýváku a vy musíte ihned vypustit z topného systému vodu, aby vás to nevyplavilo. Ovšem pokud kolem desátého ledna uhodí silné mrazy, není čas vyčkávat, až budou mít instalatéři běžnou pracovní dobu, musíte je opět zavolat v rámci pohotovosti. A opět třeba v neděli kolem půlnoci.
Uniká voda do zdi – tento problém by se také neměl zanedbávat, protože voda ve zdi může způsobit celou řadu nepříjemností i nebezpečných situací.
Uniká plyn – mnohem horší je to s unikajícím plynem. Tam neváhejte ani minutu. Pokud někde ucítíte plyn, a nemusí to být ani u vás doma, dejte to instalatérům na vědomí, protože plyn může explodovat neočekávaně a možná i velmi brzy, a může dojít ke značným materiálním škodám i ohrožení života osob.